Terrárium hátterezése
Magunk által épített, illetve készen vett terráriumot hátterezhetünk a következő módszerrel, illetve búvóhelyeket, sziklákat, sziklaperemeket is építhetünk így.
#Első lépés: Ha a mászóágat fixre rögzítjük, akkor azt még a hungarocellezés előtt tegyük meg, így eltakarja a rögzítést. A hungarocellt méretre szabjuk (késsel, fűrésszel), majd az egyes részeket sziloplaszttal, illetve ragasztópisztollyal felragasztjuk. Utóbbinál vigyázzunk, mert a túl meleg ragasztó a hungarocellt is megolvaszthatja. A mintázat kialakítása érdekében rétegezhetjük, kisebb-nagyobb darabokat ragaszthatunk egymásra. Ha sziloplaszttal ragasztunk, száradási időt várjuk meg.
#Második lépés:A mintázat kialakítása történhet égetéssel, úgy hogy pl. egy egyszerű öngyújtó segítségével mintákat, mélyedéseket égetünk a hungarocellbe. Késsel, kézzel "kaparva" is mintázhatjuk a felületet.
#Harmadiklépés: Fehércementet vízzel tejföl sűrűségűre keverünk, és egy ecset segítségével felvisszük az első réteget, amit mindenhova kenjünk el. Egy napot hagyjuk kötni, száradni. Vízzel néha spricceljük be, hisz végül is egy vékony betonréteget képeztünk, aminek a kötéséhez "öntözés" szükséges, mert ha kiszárad, megrepedezik.
A boltokban kapható előre mintázott hungarocellekkel vigyázzunk, mert nehezen tapad meg rajta a "fehércementes beton". Ha mindenképp ehhez ragaszkadunk, akkor finom csiszolópapírral dörzsöljük át az egészet.
#Negyedik lépés: Ugyanúgy járunk el, mint az előbb, csak most a fehércement és víz keverékéhez egy kis színezőpasztát adunk (ajánlom az aquakolor színezőpasztát.), még csak keveset, hogy egy kicsit a színe elüssön az alapfehértől. Kicsit be fogja sűríteni, ami vízzel visszahigítható. Ezt a második réteget már keverhetjük sűrűbbre és vastagabban hordhatjuk fel. Majd ismét egy nap száradás, spriccelés, öntözés mellett.
#Ötödik lépés: Az utolsó rétegnél már a végleges színre színezzük a "betont", a második, illetve harmadik réteg keverékébe szórhatunk tőzeget, illetve kókuszrostot, ettől az egész felület még érdesebb lesz. Ennél a rétegnél már az ecsetet ne úgy használjuk, mintha festenénk, mert akkor egyöntetű lesz az egész felület, hanem mintha pöttyöznénk vele. Majd ismét egy nap öntözés, száradás mellett.
#Hatodik lépés: A végleges kinézetet pedig festéssel érhetjük el, itt már csak színezőpasztát higítunk vízzel, de már nem kenjük telibe az egészet, csak idébb-odébb kenjük, pöttyözzük, árnyékoljuk be a felületet, hogy ne legyen egyöntetű az egész. Itt már használhatunk többfajta színt is, kinek hogyan tetszik. Egy napot hagyjuk száradni, majd teljesen készre berendezhetjük a terráriumot. Különféle műnövényeket, kavicsokat, kagylókat ragaszthatunk fel pluszba dekorációként.
|