Érdemes megpróbálni, mert takarításnál mindenképpen ki kell, hogy vegyük, no meg ha már van egy ilyen állatunk érdemes kézbe venni és nem félni tőle!
A kézhez szoktatás csupán annyi, hogy néha kézbe vesszük, hogy megszokjon minket és a szagunkat. A fiatal állatokat könnyebb kézhez szoktatni, ezért mindenképpen egy kisebbel kezdjünk. Nem hirtelen, de határozottan nyúljunk felé, lehetőleg oldalról és a feje utáni első egyharmadánál próbáljuk meg megfogni, ha sikerül simán megemeljük és kivesszük, arra azért figyeljünk, hogy le ne essen! Kivételhez használhatunk segédeszközként kampót vagy kisebbeknél esetleg ceruzát, de nem feltétlen muszáj. Szeretni a fogdosást sosem fogja, hiszen lényegében vadállat, de valamilyen szinten megszokja, megszok minket.
Nagyon változóak ennél a kérdésnél a vélemények, valaki szinte minden nap kézbe veszi, valaki viszont azt vallja, hogy nem kell fogdosni, hisz nem egy kutya. Mindenki döntse el maga, hogy mennyit szeretné kézbe venni. Mint mi emberek, úgy a siklók, kígyók is más más természetűek, ezért lehet hogy az első naptól simán megmarad a kezünkben, de lehet hogy félős természetű és szabadulni akar. Vagy éppen mindig is agresszívan fog reagálni a közeledésre, előfordulhat farokrázás, odakapás vagy éppen levizeli a kezünket (főleg kis siklóknál). Harapás is bekövetkezhet, ilyenkor, ha nem engedi el a kezünket semmi esetre se próbáljuk leszabni magunkról, mert megsérülhet! Inkább tartsuk egy kicsit hideg víz alá, vagy például használhatunk Listerine szájvizet:
Tehát általánosítani nem lehet, minden állat más és más, ezt ki kell tapasztalni!